Kalan Süre

Basın Bültenleri

12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı başlıyor…

2/22/2017

Yerli ve yabancı sektör profesyonelleri Mersin’de bir araya geliyor…

Tarım ve hayvancılık sektörü ihracatının artırılması amacıyla gerçekleştirilecek 12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, 22-25 Şubat tarihlerinde CNR EXPO Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Mersin’in tarım ve hayvancılık sektöründeki potansiyelini dünyaya tanıtmak amacıyla CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek fuarda, Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonluğunda Alım Heyeti programı yapılacak olup program kapsamında fuara gelecek yabancı sektör profesyonelleri ile katılımcı firmalar ikili görüşmelerde bir araya getirilecek.

 

Tarım ve hayvancılıkta çığır açacak ürün ve teknolojiler

 

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, sera malzemeleri, sulama makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme, yem üretimi ile ilgili pek çok ürün ve teknolojiye ev sahipliği yapacak. Fuarda, TEMA ve  TMMOB-Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi iş birliğinde üç gün boyunca seminerler düzenlenecek. Ziraat fakülteleri akademisyenleri tarafından verilecek seminerlerde Turunçgillerde Hasat Sonrası Ürün Kayıpları ve Alınacak Önlemler, Bitki Besleme ve Gübreleme, Sebze ve Meyvelerde Fungal Hastalıklar, Turunçgillerde Hasat Sonrası Ürün Kayıpları ve Alınacak Önlemler gibi pek çok konu ele alınacak.

 

 

Mersin’de Sel Felaketinin Tarım Sektöründe Açtığı Yara Bu Fuarda Sarılacak…

 

Türkiye'nin en önemli örtü altı üretim merkezi olan Mersin'de ocak ayındayaşanan sel felaketi tüm şehirde yaşamı olumsuz yönde etkilerken, bu afet en çok tarım arazilerini vurmuş,tarım bölgeleriniciddi anlamda zarara uğratmış ve 55 bin dekardan fazla serayı sular altında bırakmıştı. Bu alanların tekrar tarımsal faaliyete uygun hale gelmesi ve üretimin sağlıklı bir şekilde başlaması için her türlü tarımsal ürün ve teknolojiye ihtiyaç oluşmuştur. Çiftçilerimizin bu ihtiyaçlarını karşılaması için fuarı uygun bir ortam sunmaktadır.

 

12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı22-25 Şubat tarihleri arasında 10:00-20:00 saatleri arası ziyaret edilebilecek.