Kalan Süre

Mersin Tarım Fuarı'na 30 bin ziyaretçi bekleniyor


Mersin Uluslararası Tarım Fuarı açıldı. 9’u yabancı toplam 103 firmanın katıldığı fuara 30 bin ziyaretçi bekleniyor. Fuar, sadece Mersin’e değil, Türkiye tarım endüstrisine büyük katkı sağlayacak


Türk tarım sektörü Mersin’de düzenlenen fuarda buluştu. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım İl Müdürlükleri iş birliğinde organize edilen Mersin Uluslararası Tarım Fuarı, Yenişehir Fuar Merkezi’nde açıldı.
Fuarın açılışı, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Fatih Hasdemir, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Arif Abalı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim ve Fuarlar Daire Başkanı Osman Güzelgöz ve CNR Holding Genel Müdürü Mustafa Tokatlı’nın katılımı ile gerçekleşti. Açılışa katılan yetkililer, fuarın tarımın başkenti olan Mersin'de düzenlenmesinin çok önemli olduğuna dikkat çektiler. Yetkililer, fuarın sadece Mersin’e değil tüm bölge ve ülke tarım endüstrisine doğrudan ve dolaylı katkılar sağlayacağını belirterek, “Önümüzdeki yıllarda fuar daha da büyüyerek daha çok katılımcı ve ziyaretçiye ev sahipliği yapacak” dediler.


Sektör profesyonellerinden fuara büyük ilgi
7 bin metrekare alanda 9’u yabancı olmak üzere toplam 103 firmanın katıldığı fuar, 25 Şubat’a kadar devam edecek. Adana, Amasya, Hatay, Kahramanmaraş, Konya, Kayseri, Niğde’nin de aralarında bulunduğu Türkiye’nin dört bir yanından sektör profesyonellerinin ağırlanacağı fuara yerli ve yabancı 30 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Yoğun ilginin olduğu fuar, sera malzemeleri, sulama makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme, yem üretimi ile ilgili pek çok ürün ve teknolojiye ev sahipliği yapıyor.