• 14. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı
  • 7-10 Mart 2019
Kalan Süre

13'üncü Mersin Tarım Fuarı yoğun ilgi gördü


Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 22-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi.
 
Büyük ilgi gören fuar sera malzemeleri, sulama makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme, yem üretimi ile ilgili pek çok ürün ve teknolojiye ev sahipliği yaptı. Borsamız ve Mersin Ticaret Borsası Tohumculuk Şirketi (MTB Tohumculuk) de açtıkları stand ile fuarda ziyaretçiler ile bir araya geldi.
 
 
Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen 13. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Kerim Tufan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Osman Güzelgöz, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatih Hasdemir, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut ve sektör temsilcileri katıldı.
 
 Mersin Ticaret Borsası ve MTB Tohumculuk Şirketi Standı Büyük İlgi Gördü
 
Borsamız ve Borsamıza ait tohumculuk şirketi de stand açarak fuarda hazır bulundu. Borsamız tarafından kurularak, tüm ticaret borsaları arasında ilk ve tek olma özelliğine sahip bakliyat tohumculuğu şirketimiz özellikle üreticiler ve çiftçiler tarafından büyük ilgi gördü. MTB Tohumculuk; Türkiye'nin farklı bölgelerinde kuru fasulye, nohut ve kırmızı mercimekte sertifikalı tohum üretimi gerçekleştiriyor. Ülkemizde özel sektöre ait 12 tescilli bakliyat tohumunun 7 tanesi