• 16. Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı
  • 8-12 Kasım 2022
Kalan Süre

Haberler

Mersin Tarım Fuarı'na bu yıl da yoğun ilgi vardı

Türkiye’nin en önemli tarım fuarlarından biri olan Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 15’inci kez sektör profesyonellerine ev sahipliği yaptı. Yerli ve yabancı 200’den fazla firmanın ürünlerini sergilediği fuarı 4 günde on binlerce kişi ziyaret etti
 
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Yenişehir Belediyesi, Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Ulusal Turunçgil Konseyi (UTK), Sera Konstruksiyon Donanım Ekipmanları Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER), Mersin - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Mersin Sanayicileri Ve İş Adamaları Derneği (MESİAD), Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (GÜİD), Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) işbirliği ve KOSGEB desteğiyle organize edilen 15. Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı 5 - 8 Mart 2020 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Sektöre dair yeniliklerin görücüye çıkarılacağı fuarı 40 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
 
200’ün üzerinde firma yenilikçi ürünlerini sergileyecek
 
Türkiye’nin en önemli tarım fuarlarından biri olan 15. Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, Mersin CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde açık ve kapalı olmak üzere toplam 20.000 metrekarelik alanda düzenlenecek. Yerli ve yabancı 200’den fazla firmanın katılacağı fuarda tarım, seracılık ve hayvancılık sektörüne dair yeni teknolojiler, yeni yöntemler ve yeni ürünler görücüye çıkacak. Dünyanın dört bir yanından gelen firmaları binlerce çiftçi, ithalatçı ve bayi ile buluşturacak olan fuarın bölge, ülke ve kent ekonomisinin yanı sıra global ticaretin gelişmesine de katkı sağlaması hedefleniyor.
 
 
Sektöre dair her şey bu fuarda
 
Tarım, seracılık ve hayvancılık sektörlerine dair yeniliklerin sergileneceği fuarda, tarım makineleri, ekipmanları, aksesuarları, sera, sera malzeme ve ekipmanları, ölçümleme ve paketleme teknolojileri, gıda güvenliği, organik tarım ve uygulamaları, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme ve yem üretimi, kalite belgelendirme sistemleri ve kalite kontrol teknolojileri tanıtılacak.
 
 
 
Seminer ile çiftçiler bilgilendirilecek
 
Bu yılki fuarda T.C. Tarım Ve orman Bakanlığı Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin öncülüğünde çiftçilere yönelik farklı içeriklerde seminerler de düzenlenecek. Fuar süresince ziyaretçiler Doğa fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı olan Mehmet Miras'ın "Türkiye'nin Son Konar Göçer Sarıkeçili Yörüklerde Çocuk Olmak" konulu fotoğraf sergisini de gezebilecekler.