• 16. Mersin Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı
  • 8-12 Kasım 2022
Kalan Süre

Haberler

Tarım sektörü 13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nda buluştu

Hem Mersin’in hem de sektörün ihracat potansiyeline önemli katkılar sağlayan 13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı , 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Mersin Yenişehir Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.


Her yıl yurt dışından önemli sayıda profesyonel ziyaretçi ve alıcıları ağırlayan Mersin Agrodays Fuarı, Mersin'in bir liman kenti olması, gelişmiş ulaşım olanakları ve bölge ülkelerine yakınlığı nedeniyle, önemli bir ihracat potansiyeli taşıyor.


CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen Mersin Uluslararası Tarım Fuarı, gerek katılımcı gerekse ziyaretçi açısından her yıl daha başarılı bir grafik çiziyor.


Tarım sektörünün öncü firmaları buluştu

 

Tarım sektöründe Türkiye'de önemli bir yere sahip olan Mersin'de 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Mersin Agrodays Fuarı, Bayer ve Syngenta gibi sektörün öncü uluslararası firmalarını da Yenişehir Fuar Merkezi’nde buluşturdu.


Yurt içinde de, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım İl Müdürlükleri, kooperatif ve dernekler ile birlikte sürdürülen ziyaretçi çalışmaları kapsamında Adana, Amasya, Hatay, Kahramanmaraş, Konya, Kayseri, Niğde gibi illerden otobüslerle getirilecek profesyonel ziyaretçi, Mersin Tarım Fuarı’nı gezme fırsatı buldu.


Çiftçilere ışık olacak bilgiler


Fuarda, TMMOB-Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi iş birliğinde iki gün boyunca seminerler düzenlendi. Ziraat fakülteleri akademisyenleri tarafından verilen seminerlerde Meyve Ağaçlarinda Budama ve Teknikleri, Tarımda Doğru Gübre Kullanımı gibi pek çok konu ele alındı.


Tarım ve hayvancılıkta çığır açacak ürün ve teknolojiler


Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, sera malzemeleri, sulama makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme, yem üretimi ile ilgili pek çok ürün ve teknolojiye ev sahipliği yaptı.